Когато благодарността идва от сърце
Понякога най-силната оценка за работата на лекарите и медицинските екипи идва не от цифри и отчети, а от думите на хората, на които са помогнали.
УМБАЛ „Лозенец“ получи благодарствено писмо от пациент с инициали Х.К., лекуван в Клиниката по урология, който споделя своята искрена признателност за професионализма, вниманието и човешкото отношение, които е получил по време на лечението си.
В писмото си той изразява специална благодарност към началника на отделението д-р Борил Петров, д-р Марио Ал Каму и към лекуващия си лекар д-р Петър Петров, както и към целия екип – лекари, медицински сестри и служители, които с грижа, търпение и подкрепа са направили болничния му престой по-лек и спокоен.
За нас подобни думи са напомняне защо медицината е преди всичко призвание – и мотивация да продължаваме да работим с отдаденост към всеки пациент.