На всички медицински сестри - здраве, признание и много поводи за усмивки!

12 Май 2026
На всички медицински сестри - здраве, признание и много поводи за усмивки!

В медицината има професии, без които високият стандарт би бил невъзможен, независимо от технологиите, експертизата или мащаба на една болница. Сред тях е професията на медицинската сестра - изискваща прецизност, устойчивост, бърза мисъл и особена форма на отговорност към пациента.

На 12 май поднасям своето признание към медицинските сестри в УМБАЛ „Лозенец“ и искрената си благодарност за всеотдайността и професионализма, с които всеки ден утвърждавате доверието в медицинската професия.

Пожелавам Ви здраве, лично спокойствие и удовлетворението да продължавате да упражнявате професия с толкова висока обществена стойност и човешка значимост.

Честит празник!

Д-р Олга Мицова
Изпълнителен директор на УМБАЛ „Лозенец“