УМБАЛ „Лозенец“ изпрати годината с равносметка, признание към екипа и конкретни стъпки за развитие

22 Декември 2025
УМБАЛ „Лозенец“ изпрати годината с равносметка, признание към екипа и конкретни стъпки за развитие

В края на годината екипът на УМБАЛ Лозенец се събра, за да изпрати една важна и определяща за болницата година година на стабилизиране, възстановяване и целенасочено развитие.

В своето обръщение към служителите изпълнителният директор на УМБАЛ Лозенец д-р Олга Мицова направи обобщение на постигнатото през изминалите месеци и очерта основните приоритети за следващия период.

Годината беше успешна за болницата. Успяхме да покрием натрупаните задължения, без да трупаме нови, разкрихме нова структура, стабилизирахме болницата, привлякохме млади кадри и подобрихме външния ѝ вид. Продължаваме да създаваме условия за по-добра грижа за нашите пациенти. Всичко това е с усилията на всички вас, за което ви благодаря“, посочи д-р Мицова.

Въпреки предизвикателната обществено-политическа обстановка през годината беше реализирано увеличаване на капитала в размер на 2 930 000 лв. за изграждане на хибридна операционна зала проект, с който се поставя началото на отделен оперативно-реанимационен комплекс. Беше подновена инициативата за изграждане на болничен параклис. Реализирани бяха и пълна подмяна и модернизация на компютърните системи в болницата, подобряване на организацията на работа в кол центъра, както и обновяване на СОК.

Всичко това е резултат от усилията на всички вас. Благодаря ви за професионализма, ангажираността и ежедневната ви работа. Продължаваме да създаваме условия за по-добра грижа за нашите пациенти и за развитие на болницата“, подчерта д-р Мицова.

В заключение тя пожела на целия екип здраве, мир и щастие, повече радост и по-малко предизвикателства през новата година, както и още повече поводи за гордост от общата работа.

С тази равносметка УМБАЛ Лозенец изпраща годината с увереност, че стабилността, екипността и ясната посока са основата, върху която ще продължи развитието на болницата и през следващите години.

Събитието премина в празнична атмосфера със специалното присъствие на Христо Стоичков, който поздрави екипа на болницата и поднесе символични подаръци като жест на признание към хората, чиято екипна работа стои в основата на постигнатите резултати.