Уникална за България "сплит ливър" трансплантация на черен дроб в УБ „Лозенец“

09 March 2021

На 26 февруари в УБ „Лозенец“ проф. Любомир Спасов и неговият екип извършиха уникална за България чернодробна трансплантация, т. нар. „сплит ливър трансплантация“ (един трупен черен дроб се разделя на две самостоятелни части така, че се получават два черни дроба и те се трансплантират на два отделни реципиенти). Две деца, ... »

През 2020 г. в Университетска болница „Лозенец“ проф. Любомир Спасов и неговият екип извършиха 13 трансплантации

31 December 2020

През 2020 г. екипът на проф. Любомир Спасов, директор на Университетска болница „Лозенец“, извърши 13 трансплантации – 7 чернодробни и 6 бъбречни. Четири от чернодробните трансплантации бяха от жив донор на бебета под едногодишна възраст. Те получиха черен дроб от своите майки. Другата чернодробна трансплантация от жив донор беше на ... »

Директорът на Университетска болница „Лозенец“ с кръгла годишнина

29 September 2020

Легендата на българската хирургия, проф. д-р Любомир Спасов, днес има рожден ден. Екипът на болница „Лозенец“ му честити най-сърдечно празника и му желае още дълги години да бъде неудържим откривател, световноизвестен хирург и блестящ мениджър. Проф. Спасов е основател и първи декан на Медицинския факултет към Софийски университет „Св. Климент ... »

Съобщение

09 September 2020

Разпространената в социалните мрежи и в медийното пространство информация, че Университетска болница "Лозенец" се охранява от определени охранителни фирми, не отговаря на истината. В Университетска болница "Лозенец" се извършват диагностичо-лечебни дейности по най-високите медицински стандарти за всички български граждани. УБ „Лозенец“ е длъжна и полага всички необходими грижи за най-доброто ... »

Съобщение за изменение в условията на обществени поръчки

27 April 2020

На основание § 13, ал. 1 от Заключителните разпоредби на ЗИДЗМДВИП (обн. ДВ бр. 34, от 09.04.2020 г.) и във връзка с МУ-4/09.04.2020г. и МУ-5/14.04.2020г. на Агенцията за обществени поръчки, Възложителят внася изменение в обявените срокове за получаване на оферти и тяхното отваряне ... »

Пациентът с първата белодробна трансплантация, извършена в България, бе изписан от УБ „Лозенец“

09 December 2019

Днес, 9 декември 2019 г., пациентът с първата белодробна трансплантация, извършена в България, бе изписан от УБ „Лозенец“. 70-годишният Мариян, който в края на октомври 2019 г. получи нов шанс за живот, вече е с много добри жизнени показатели и се завърна у дома. „Изключително благодарен съм на целия екип ... »